6 Weidera
Zobacz film


Patrz cały cykl "Dzień po dniu"...

abs Ćwiczenia na brzuch to nie tylko 6 Weidera. Możesz również ćwiczyć 8 minut dziennie przy pomocy programu 8 Minutes Abs Workout. Zobacz więcej: Ćwiczenia na brzuch.

A6W – czyli co?

Trenerzy i dietetycy przekonują, że nie wystarczy ograniczyć słodyczy i wykonywać klasycznych "brzuszków". Aby efektywnie spalać tłuszcz i rzeźbić mięśnie, konieczny jest wysiłek fizyczny o określonej częstotliwości i intensywności. Pomocny będzie również program żywieniowy, dzięki któremu trening stanie się efektywniejszy, a rezultaty będą widoczne szybciej. Jednym z programów treningowych o dowiedzionej skuteczności, który zyskał popularność na całym świecie, jest tzw. aerobiczna szóstka Weidera, znana także jako A6W.

Aerobiczna szóstka Weidera to profesjonalnie opracowany zestaw sześciu ćwiczeń aerobowych, których celem jest wzmocnienie wszystkich grup mięśni w okolicach talii i brzucha, a także ich uwidocznienie. A6W świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które marzą o wypracowaniu imponującego "kaloryfera" na brzuchu, jak i tych, które po prostu chcą wzmocnić mięśnie i stracić kilka zbędnych centymetrów. Atutem zestawu opracowanego przez Weidera jest to, że nie ma konieczności wylewania przysłowiowych siódmych potów na siłowni – można ćwiczyć we własnym tempie i o dowolnej porze w zaciszu własnego domu. W przypadku siłowni należy liczyć się z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością wygospodarowania dodatkowego czasu, którym wiele osób nie dysponuje.

Joe Weider Pomysłodawcą A6W był kanadyjski trener Josef E. Weider, znany po prostu jako Joe Weider. Urodził się 29 listopada 1919 roku w Monteralu (Kanada) i od najmłodszych lat był entuzjastą zdrowego stylu życia, a przede wszystkim aktywności fizycznej. Już mając 17 lat założył "Physical Magazine" - pierwszy na świecie magazyn poświęcony rzeźbieniu sylwetki, który w latach 60-tych zmienił nazwę na "Muscle Builder Magazine", a od 1980 r. jest wydawany pod nazwą "Muscle & Fitness". Weider szybko doszedł do wniosku, że dbanie o siebie mu nie wystarcza i chciał pomagać innym uzyskać wymarzoną wysportowaną sylwetkę. Mając dwadzieścia siedem lat założył wraz z bratem Benem międzynarodową federację IFBB - International Federation of BodyBuilders, której celem była popularyzacja treningów rzeźbiących sylwetkę na całym świecie. Weider jest także pomysłodawcą znanych na całym świecie prestiżowych zawodów kulturystycznych Mr. Olympia i Ms. Olympia. Prócz wspomnianego "Muscle & Fitness", Weider jest właścicielem także m.in. magazynów "Shape", "Mr America", "Living Fit" czy "Flex".

Podobnie jak niewiele osób zna historię Joego Weidera, tak trudno wyobrazić sobie kogoś, kto nie słyszał jego aerobicznej szóstce. Ćwiczenia te kanadyjski trener opracował wprawdzie w latach 50-tych, jednak ze względu na skuteczność i szybkość osiąganych rezultatów, ich popularność nie słabnie do dziś.