6 Weidera
Zobacz film


Patrz cały cykl "Dzień po dniu"...

abs Ćwiczenia na brzuch to nie tylko 6 Weidera. Możesz również ćwiczyć 8 minut dziennie przy pomocy programu 8 Minutes Abs Workout. Zobacz więcej: Ćwiczenia na brzuch.

6 Weidera - Efekty

Mięśnie brzucha stanowią jedną z największych i najsilniejszych grup mięśni w ludzkim ciele. Prócz umożliwiania ruchów tułowia, utrzymują prostą sylwetkę, równowagę ciała, a także chronią leżące w jamie brzusznej narządy. Zaproponowany przez Weidera program treningowy obejmuje ćwiczenia wszystkich partii mięśni brzucha: prostych, poprzecznych i skośnych.

A6W jest przeznaczony zarówno dla doświadczonych w trenowaniu mięśni brzucha osób, które są rozczarowane dotychczasowymi metodami ćwiczeń, jak i dla nowicjuszy. Prawidłowo wykonywane ćwiczenia są bezpieczne i efektywne. Należy jednak pamiętać, że trening A6W służy przede wszystkim wzmocnieniu mięśni brzucha, dlatego też nie należy liczyć na to, że po sześciu tygodniach po prostu pojawi się wymarzony "kaloryfer". Kulturyści i sportowcy pracują na ten wygląd latami. Bez odpowiednio zbilansowanej diety nie uda się także spalić nadmiaru tkanki tłuszczowej, która będzie zasłaniać mięśnie. Warto również pamiętać, że ćwicząc intensywnie mięśnie brzucha powinno się poświęcić nieco uwagi także mięśniom grzbietu, które wspomagają je pod względem biomechanicznym. Podobnie, jak słabe mięśnie brzucha mogą powodować bóle pleców, tak samo mogą je powodować mięśnie brzucha silniejsze od mięśni grzbietu. Dlatego też, mimo że ćwiczenia grzbietu nie są niezbędne dla rozwoju mięśni brzucha, elementem dbania o własne zdrowie jest trening mający na celu zachowanie równowagi pomiędzy współpracującymi ze sobą grupami mięśni antagonistycznych.

Na koniec należy jeszcze raz przypomnieć, że dobre rezultaty programu Weidera będą możliwe tylko przy zachowaniu konsekwencji, zgodności z harmonogramem, a przede wszystkim systematyczności oraz maksymalnej koncentracji na ćwiczeniach.